50 ROKOV KINA

Jubileum prinesie divákom voľný vstup na 4 filmy do Nostalgie v sobotu 23. mája 2015.

Dnes už azda posledné zo starých bratislavských kamenných kín, ktoré si dokázalo zachovať svoj niekdajší pôvab a nostalgiu so všetkým, čo k tomu patrí, oslávi na jar polstoročie od svojho vzniku.

Pri príležitosti významného jubilea sa v ňom v sobotu 23. mája uskutoční prehliadka štyroch filmov, z ktorých na diváka dýchne nostalgia starých čias a na ktoré budú mať všetci návštevníci vstup zdarma. 

Podujatie pripravila Nostalgia, prvé digitalizované klasické kino v Bratislave, ktoré od roku 2011 premieta v kinosále Spoločenského domu Nivy na Súťažnej 18. V ponuke prehliadky nebude chýbať detské predstavenie, slávna hollywoodska klasika, kultové dielo sovietskej avantgardy ani divácky najúspešnejší film legendárneho Woodyho Allena.

Program začne o 15:30 hod. pôvabným francúzskym animovaným filmom pre celú rodinu O MYŠKE A MEDVEĎOVI, ktorý v starosvetskom retro štýle rozpráva príbeh neobyčajného priateľstva medzi medveďom Ernestom a myškou Celestínou.

Hneď po skončení filmu budú mať deti navyše možnosť vychutnať si i kvalitu 3D filmových projekcií v Nostalgii.

O 17:00 hod. príde na rad slávna vojnová romanca CASABLANCA s Humphrey Bogartom a Ingrid Bergmanovou, ktorí stvárnili hlavné úlohy v jednom z najkultovejších hollywoodskych filmov všetkých čias.

O 19:00 hod. sa diváci môžu tešiť na legendárnu klasiku ruskej filmovej avantgardy MUŽ S KINOAPARÁTOM sprevádzanú excelentným a strhujúcim súčasným soundtrackom elektronicko-jazzovej britskej skupiny The Cinematic Orchestra, ktorú uvádzame v spolupráci s Wegartom. Geniálny experiment velikána nemého filmu Dzigu Vertova je právom označovaný ako najlepší filmový dokument všetkých čias.

Prehliadku uzavrie o 20:30 hod. romantická fantasy komédia Woodyho Allena POLNOC V PARÍŽI, kde neznámy spisovateľ Gil po nociach poznáva bohémsky život svojich idolov z 20. rokov ako Hemingway, Fitzgerald, Picasso, Dalí či Buňuel.

Program prehliadky 50 ROKOV KINA NIVY v Nostalgii – kinosála SD Nivy:

23.05. SO 15:30 O MYŠKE A MEDVEĎOVI
Stéphane Aubier a Vincent Patar, Fr., 2012

23.05. SO 16:45 3D Kino Nostalgia 
ukážky filmových 3D projekcií pre deti

23.05. SO 17:00 CASABLANCA
Michael Curtiz, USA, 1942

23.05. SO 19:00 MUŽ S KINOAPARÁTOM & Cinematic Orchestra
Dziga Vertov, Rus., 1929

23.05. SO 20:30 POLNOC V PARÍŽI
Woody Allen, Špan./USA/Fr., 2011

Kino Nostalgia pripravilo i bonus pre všetkých návštevníkov, ale hlavne pre priaznivcov a zberateľov filmových plagátov ! Od 15:30 nájdete vo vestibule Spoločenského domu Nivy i množstvo filmových plagátov, ktoré máme v kine vo väčšom množstve. Plagáty budú pre vás voľne k odberu!

Podujatie sa koná v spolupráci s Mestskou časťou Ružinov a Cultus Ružinov.

POZVÁNKY