PROGRAM KINA

02.08.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Woody Allen, Špan./USA/Fr., 2011, 90 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

Owen Wilson a Rachel McAdams v romantickej fantasy komédii legendárneho Woodyho Allena, ktorá získala Oscara za najlepší scenár a stala sa jeho divácky najúspešnejším filmom.

04.08.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Hugo Gélin, Fr., 2016, 118 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

Omar Sy po svetovom hite „Nedotknuteľní“ opäť žiari v skvelej francúzskej komédii plnej emócií, vzťahov a nekončiacej rodičovskej lásky.

09.08.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Joel Coen, Ethan Coen, USA/Brit., 1998, 117 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

Jeff “Dude” Lebowski je najlenivejší chlap z Los Angeles a okolia.

11.08.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Dan Svátek, ČR, 2018, 92 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

David Švehlík a Jaroslav Dušek v tragikomédii „o chľaste, vôli a vesmíre“ podľa bestselleru Josefa Formánka, ktorá približuje príbehy úspešných chlapov, ktorí sa cez dno fľaše dostali na samotné dno života.

16.08.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Rupert Goold, Brit., 2019, 118 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

Oscarom ocenená Renée Zellweger v životopisnej romantickej dráme o jednej z najväčších hollywoodskych legiend všetkých čias, herečke a speváčke Judy Garland.

18.08.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Jiří Havelka, ČR/SR, 2019, 96 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

Hviezdne obsadená komédia zábavnou formou ukazuje, aké je náročné pre vlastníkov bytov v staršom činžovnom dome dohovoriť sa medzi sebou, vzájomne sa počúvať a pritom chrániť svoj majetok.

23.08.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Mark Osborne, Fr., 2015, 106 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

Animovaná rozprávka na motívy slávnej knihy Antoine de Saint-Exupéryho o priateľstve, láske a skutočnom šťastí.

25.08.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Espen Sandberg, Nór./Švéd./ČR, 2019, 125 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

Výpravný dobrodružný film zachytáva životný príbeh legendárneho nórskeho polárneho bádateľa Roalda Amundsena. Posledný Viging.

30.08.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Iveta Grófová, SR/ČR, 2017, 85 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

Skutočnou udalosťou inšpirovaný príbeh dobrodružstva dvoch detí, ktorým nevinná hra navždy zmení ich životy, bol ocenený na MFF Berlín 2017.

V KINE NOSTALGIA DOČASNE NEHRÁME!

S najväčšou pravdepodobnosťou plánujeme obnoviť premietanie predbežne najskôr až od septembra, keďže momentálne prevláda omnoho viac negatív ako pozitív (ktoré sme vlastne ani nenašli):


NEGATÍVA:
– povinné nosenie rúšok počas predstavení obvykle trvajúcich 90-120 minút (zo zdravotného hľadiska OK), no úplne likviduje kvalitu filmového zážitku a ich nosenie počas filmu považujeme skôr za trest


– nulová atmosféra /efektivita počas predstavenia = pri dodržiavaní i najnovších opatrení sa pôvodná kapacita našej sály zmenší z počtu 277 len na max. 34 (i to len vtedy ak budú návštevníci tvoriť len páry), čo znamená pre nás (napr. i iných = divadlá, koncerty… ) jednoznačne významnú stratu každým jedným predstavením


– výsledky návštevnosti počas prvých dvoch víkendov v českých kinách neprekročila zďaleka ani jednociferný počet … čo nesvedčí o veľkom záujme divákov …


– dodržanie všetkých opatrení je personálne i finančne veľmi náročné


– otvorenie kín a divadiel (ako najproblémovejších miest) v čase, keď podľa väčšiny odborníkov hrozí príchod II. vlny epidémie, považujeme za predčasný a i nie bezpečný krok v rámci uvoľnení opatrení.


– nižší počet aktuálnych filmových premiér (väčšina je presunutých až na rok 2021)


– kinosála SD Nivy, kde premietame, nemá ventiláciu (prívod čerstvého vzduchu) a ani klimatizáciu (znižovanie či zvyšovanie teploty v sále) a v letných mesiacoch jún-júl-august v nej vnútorná teplota často atakovala hranicu 30 stupňov Celzia, čo sa veľmi nepriaznivo odrážalo na našej návštevnosti, toto leto odhadujú odborníci ako nadpriemerné v histórii


Pokiaľ by ohľadom plánovania otvorenia Nostalgie prišlo k akejkoľvek zmene, budeme vás informovať.


Team Nostalgia


P.S, Z dôvodu nariadenia zrušenia všetkých spoločenských a kultúrnych podujatí bude DK Ružinov, SD Nivy, SD Prievoz a SD Trávniky počnúc dňom 13.03.2020 zatvorené, a to až do odvolania.

Comments are closed.