PROGRAM KINA

07.07.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Florian David Fitz, Nem., 2018, 110 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

V zábavnej komédii sa najlepší priatelia Toni a Paul vďaka stávke na 100 dní vzdajú všetkého, čo vlastnia.

12.07.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Quentin Tarantino, USA/Nem., 2009, 147 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

Brad Pitt a Christoph Waltz v nehanebne zábavnej verzii 2. svetovej vojny podľa Quentina Tarantina.

14.07.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Mariana Čengel Solčanská, Rudolf Biermann, SR, 2020, 98 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

Thriller o sexe, smrti a peniazoch v jednej malej európskej krajine nakrútený podľa bestselleru Arpáda Soltésza sa odohráva vo svete vysokej politiky, mafie bielych golierov, organizovaného zločinu, obchodu s bielym mäsom a veľkých peňazí.

19.07.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Brit./Poľ., 2017, 94 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

Prvý film na svete vytvorený len z olejomalieb jedného z najslávnejších umelcov histórie rozpráva životný príbeh a skúma záhadnú smrť Vincenta van Gogha výhradne prostredníctvom jeho diel.

21.07.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Neil Burger, USA, 2017, 125 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

Ochrnutý miliardár Phillip si za svojho nového opatrovníka vyberie bezprostredného a živelného, Della, ktorého práve pustili z väzenia… Príbeh inšpirovaný skutočným príbehom a francúzskym megahitom „Intouchables“.

26.07.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Michael Curtiz, USA, 1942, 102 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

Humphrey Bogart a Ingrid Bergman v legendárnej vojnovej romanci ocenenej 3 Oscarmi, ktorá je jedným z najkultovejších hollywoodskych filmov všetkých čias.

28.07.

21:00

Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere
Jonáš Karásek, SR/ČR, 2019, 120 min., Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere

Dramatický príbeh troch rodín sa odohráva na pozadí veľkých spoločenských zmien, rozpadu komunizmu, vytvorenia demokratického Česko-Slovenska v roku 1989 a Havlových amnestií, ktoré predchádzali vzbure väzňov v Leopoldove.

V KINE NOSTALGIA DOČASNE NEHRÁME!

S najväčšou pravdepodobnosťou plánujeme obnoviť premietanie predbežne najskôr až od septembra, keďže momentálne prevláda omnoho viac negatív ako pozitív (ktoré sme vlastne ani nenašli):


NEGATÍVA:
– povinné nosenie rúšok počas predstavení obvykle trvajúcich 90-120 minút (zo zdravotného hľadiska OK), no úplne likviduje kvalitu filmového zážitku a ich nosenie počas filmu považujeme skôr za trest


– nulová atmosféra /efektivita počas predstavenia = pri dodržiavaní i najnovších opatrení sa pôvodná kapacita našej sály zmenší z počtu 277 len na max. 34 (i to len vtedy ak budú návštevníci tvoriť len páry), čo znamená pre nás (napr. i iných = divadlá, koncerty… ) jednoznačne významnú stratu každým jedným predstavením


– výsledky návštevnosti počas prvých dvoch víkendov v českých kinách neprekročila zďaleka ani jednociferný počet … čo nesvedčí o veľkom záujme divákov …


– dodržanie všetkých opatrení je personálne i finančne veľmi náročné


– otvorenie kín a divadiel (ako najproblémovejších miest) v čase, keď podľa väčšiny odborníkov hrozí príchod II. vlny epidémie, považujeme za predčasný a i nie bezpečný krok v rámci uvoľnení opatrení.


– nižší počet aktuálnych filmových premiér (väčšina je presunutých až na rok 2021)


– kinosála SD Nivy, kde premietame, nemá ventiláciu (prívod čerstvého vzduchu) a ani klimatizáciu (znižovanie či zvyšovanie teploty v sále) a v letných mesiacoch jún-júl-august v nej vnútorná teplota často atakovala hranicu 30 stupňov Celzia, čo sa veľmi nepriaznivo odrážalo na našej návštevnosti, toto leto odhadujú odborníci ako nadpriemerné v histórii


Pokiaľ by ohľadom plánovania otvorenia Nostalgie prišlo k akejkoľvek zmene, budeme vás informovať.


Team Nostalgia


P.S, Z dôvodu nariadenia zrušenia všetkých spoločenských a kultúrnych podujatí bude DK Ružinov, SD Nivy, SD Prievoz a SD Trávniky počnúc dňom 13.03.2020 zatvorené, a to až do odvolania.

Comments are closed.